zegar data

Aktualny czas w Warszawa:

poniedziałek, 6 września 2010

Modlitwy do św. Judy Tadeusza i Nowenna do św. Judy Tadeusza

Modlitwa codzienna o opiekę do św. Judy Tadeusza

Święty Judo Tadeuszu, potężny mój Obrońco i opiekunie, w trosce i opuszczeniu oddaję się Twej cudownej opiece.
Wdzięczny Ci jestem za wszystkie łaski, jakie dla mnie już wyjednałeś, a proszę Cię i nadal wspieraj mnie w pracy, pocieszaj w smutku, strzeż przed pokusą. Bądź moją mocą w trudnościach, osłoną w niebezpieczeństwach.
Spraw, abym z Bogiem się budził i z Bogiem szedł na spoczynek.
Dzień po dniu prowadź mnie coraz bliżej Serca Jezusowego, abym spoczął w Nim po trudach i walkach życia, a zamiast miłości własnej, pychy i zniechęcenia, niech w mym sercu zapanuje miłość, ofiarność i pokora. Amen.

Modlitwa w ciężkim strapieniu

O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.

O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

Modlitwa dziękczynna do św. Judy Tadeusza

Najsłodszy Panie Jezu Chryste, w zjednoczeniu z niepojętą niebiańską chwałą, która z Trójcy Przenajświętszej spływa na ludzkość całą, na Pannę Najświętszą, na wszystkich aniołów i świętych, sławię, uwielbiam i składam Ci dzięki za łaski i dary, którymi obdarzyłeś Twego wybranego Apostoła, co miał szczęście do Twojej rodziny się zaliczać. Błagam Cię, racz mi udzielić Twej łaski dla jego zasług i wspieraj mnie za jego przyczyną we wszelkich potrzebach. Amen.

Nowenna do św. Judy Tadeusza

DZIEŃ PIERWSZY
Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.
Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.
Oni też głoszą, żeś Ty, św. Judo, nie odmówił im swej opieki w najtrudniejszych, rozpaczliwych i beznadziejnych chwilach ich życia. Ten ich głos i niezłomna wiara w Ciebie pociągnęła mnie ku Tobie i oto składam u Twych stóp moją gorącą i serdeczną prośbę, byś raczył być orędownikiem mojej sprawy (tu wymienić prośbę).
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI
O św. Judo Tadeuszu - zostałeś chwalebnym Apostołem, albowiem na wezwanie Jezusa Chrystusa - poszedłeś za Nim, oddając Mu serce swoje pełne miłości, wiary i uwielbienia.
W Chrystusie, Jego nauce i w Jego Boskim posłannictwie znalazłeś natchnienie dla swej wielkiej pracy apostolskiej, jako jeden z pierwszych budowniczych Kościoła Katolickiego, miłości i moralności chrześcijańskiej.
Pragnę, o św. Judo Tadeuszu iść przez życie wpatrzony w Twoje ślady i proszę Cię gorąco, bądź natchnieniem myśli i czynów moich - a stanę się pożytecznym członkiem naszego Kościoła Katolickiego - świecąc bliźnim dobrym przykładem. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI
Św. Judo Tadeuszu - chwalebny Apostole! Jakaś przedziwna moc serce moje ogarnia, gdy myśli moje szukają Ciebie i znajdą się przy Tobie, mój Orędowniku. Doznaję wtedy cudnego uczucia wiary, iż jesteś przy mnie, czuwasz nade mną, gasząc moją trwogę przed grożącym mi niebezpieczeństwem.
Daj mi o św. Tadeuszu, łaskę, by ta serdeczna ufność moja, jaką żywię do Ciebie, nigdy nie wygasła, by mi za życia mego była tarczą obronną i doprowadziła po śmierci duszę moją ku Twej świetlanej postaci, a dzięki Tobie przed Najświętsze Oblicze Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY
O św. Judo Tadeuszu - skoro już znasz moje potrzeby i pragnienia mej duszy, daj mi dość siły i wzmagaj moją wolę, ażebym przykładnym rytmem życia jak najrzetelniej spełniał moje codzienne obowiązki, a jednocześnie i misję szerzenia chwały Bożej wskazaną nam przez Chrystusa, idąc drogą prowadzącą przez miłość i moralność chrześcijańską do prawdziwego szczęścia człowieczego w naszym życiu doczesnym i do zbawienia duszy.
Wszak Chrystus Pan głosił, że szczęście ludzkości na ziemi tkwi w wiecznej i największej prawdzie jaką jest Miłość Bliźniego.
Niechajże ten najwznioślejszy pierwiastek nauki Chrystusowej opromieni życie moje i tych, którzy ze mną współżyją, pracują i idą przez życie pod sztandarem Jezusa Chrystusa.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY
Św. Judo Tadeuszu, przez pamięć Męki i Śmierci Chrystusa Pana, przez trwogę i ból, które przeszywały serce Twoje, uproś mi u Boga łaskę mężnego dźwigania krzyża, jaki opatrzność Boża na mnie wkłada. Niech go przyjmę z rąk Bożych, jeśli nie z radością, jak Ty i święci to czynili, to przynajmniej z cichym poddaniem się woli Bożej, w duchu ofiary za grzechy swoje.
O św. Apostole, świadku życia i śmierci Jezusa Chrystusa, przywodzę Ci na pamięć ową słodycz, którą serce Twoje odczuwało kiedy Chrystus, Twój Mistrz ukochany, uczył Ciebie i innych apostołów św. modlitwy "Ojcze nasz".
Proszę Cię, wyjednaj mi tę łaskę, ażebym Boskiemu Twemu nauczycielowi zawsze w jak największej stałości służył, aż do końca życia mego. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY
Dziękuję Ci, o św. Judo Tadeuszu, kochany mój chwalebny Apostole, żeś wzmocnił moją siłę woli, która pozwala mi z otuchą patrzyć w przyszłość moją.
Dziękuję Ci z całego serca, że oddalasz ode mnie obawę przed pogorszeniem się moich warunków życia, że niweczysz we mnie i tę męczącą siłę trwogi przed nowymi troskami, które mnie tak gnębiły.
Utrwalaj o św. Judo Tadeuszu tę otuchę w mym sercu i wzmagaj we mnie pogodę ducha, która niechaj mi będzie upragnioną łaską daru miłości Chrystusowej.
Spraw, ażebym z tego daru czerpał dalsze siły i moc w każdej potrzebie mego życia. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY
O św. Judo! Po dniach wstrząsającego smutki, doznałeś niewymownej radości, gdyś znowu ujrzał swego ukochanego Mistrza, który dnia trzeciego po swej śmierci powstał z grobu, by ukazać się swym uczniom-apostołom. Uproś u Boga łaskę odrodzenia się we mnie dobrych pierwiastków, bym był godzien miłosierdzia Chrystusa. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY
O św. Judo, któryś w swej apostolskiej pracy uczył, że światem rządzi Wszechmoc Boża, że jest to wiecznie panująca siła, która wszystko przenika i ożywia - i na tej sile zbudowano Kościół Katolicki, spraw mój Orędowniku, ażebym w chwilach moich utrapień i trosk dążył w jego podwoje i u stóp Chrystusa znalazł ukojenie. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY
O św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole - niechaj będzie na wieki błogosławione imię Twoje, niech rosną zastępy Twych czcicieli, do których i ja jeden z najgorliwszych, aż do oddania ducha mojego, należeć będę, albowiem serce moje i dusza i każde włókno ciała mego odczuwa zbawczą prawdę głoszoną od wieków, że kto wyciąga do Ciebie ręce i serdecznie w największej wierze prosi Cię o ratunek i pomoc - temu Ty swego orędownictwa nie odmawiasz.
Czcić Cię będę i głosić chwałę Twego Imienia, albowiem płynie ku mnie, dzięki Twemu wstawiennictwu, błogosławieństwo Boże. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

9 komentarzy:

 1. la novenne qui donne la force quand il n'a pas aucune l'espoire.C'est formidable de pouvoire prier en polonais sur net.

  OdpowiedzUsuń
 2. Św. Tadeuszu Juda, bardzo proszę o wstawiennictwo u Boga dla mnie i mojej rodziny (rodzice i brat) o odmianę naszej sytuacji. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej i życiowej. Ta sprawa ciągnie się od wielu lat i strasznie obciąża psychicznie mnie oraz mojego brata, nie mówiąc już o rodzicach.
  Proszę, pomóż rodzicom się z nią uporać. Spraw by pozytywne rozwiązanie ich sytuacji nadeszło bardzo szybko, np. By sprzedali dom i lokal po ustalonych przez siebie cenach bardzo szybko ludziom, którzy chcą kupić dom i wynająć lokal, a nie tylko udają, albo cokolwiek innego tylko niech to uchroni od najgorszego.. i zakończy wreszcie ten koszmar.
  Błagam Ciebie o wstawiennictwu u Boga, aby pomógł mi zrealizować moje marzenia. Abym ujrzał wreszcie swoją życiową drogę/zawodowe powołanie, co paradoksalnie nie jest takie proste i oddala się.. Ja chcę po prostu żyć, jak każdy człowiek, proszę Boże ukaż mi z czego.. co jest moją ścieżką kariery... tak bardzo szukam i za każdym razem to nie jest to...
  Błagam o dar zdrowia. Dla mnie i dla rodziny. Błagam o wstawiennictwo bym został uzdrowiony z nerwicy i neurotyzmu.
  Proszę o wstawiennictwo, niezbędne są mi znaczne środki finansowe (20 000- 25 000 pln) na operacje oraz opłatę szkoły.
  Błagam o wysłuchanie moich próśb i wstawienie się za mną.
  JESTEM TYLKO CZŁOWIEKIEM I CHCE NORMALNIE ŻYĆ, JAK KAŻDY. BO CZŁOWIEK STWORZONY JEST DO ŻYCIA W SZCZĘŚCIU. DOSYĆ MA DZIEŃ DZISIEJSZY CIERPIENIA I ŁEZ !
  PROŚCIE A BĘDZIE WAM DANE. SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE.

  OdpowiedzUsuń
 3. św. Judo Tadeuszu w dzień Tobie poświęcony pokornie proszę abyś uprosił u Boga łaski dla mojej rodziny o które dziś bardzo proszę.Wiem ,ze nigdy mnie nie zawiodłeś i zawsze pomogłeś .Bardzo kocham moja rodzinę i chcę pomóc w tobie znanej sprawie ale ze względu na moją słabość z powodu grzechów szukam pomoc u tych ,którzy na miłosierdzie Boże bardziej zasłużyli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Swiety Judo Tadeuszu, z calego serca prosze wypros u Ojca Niebieskiego laske zdrowia dla mojego syna Marka.Uwolnij Go z ciezkiej choroby I przywroc do zdrowia. Nieustajaca w modlitwach
  zrozpaczona, Matka


  OdpowiedzUsuń
 5. Św. JUDO TADEUSZU daj mi proszę wiare w siebie i odwage w prowadzeniu auta... AMEN

  OdpowiedzUsuń
 6. SW.Judo upros laske Zdrowia u Pana,dla mojego syna Marka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Święty Judo Tadeuszu proszę o wstawiennictwo u Boga w mojej trudnej sytuacji, proszę o pomoc, wiarę, spokój i opanowanie, dobre myśli, silę dla mnie i dla Jarka, rozwiązanie spraw zgodnie z Wolą Bożą.

  OdpowiedzUsuń
 8. SW.Judo dopomoz mi w moich strapieniach.Daj zdrowie mojemu synowi Markowi. Spraw abym mogla Tu zyc I pracowac w zdrowiu I spokoju, any nie rozdzielono mnie z moim synem.Upros dla nas laske u Pana. Matka

  OdpowiedzUsuń
 9. Swiety Judo, uratuj wzrok mojego syna Marka. Prosze z calego matczynego serca.
  Amen

  OdpowiedzUsuń